Gry miejskie wciągającą rozrywką

Przestrzeń, jaką oferuje miasto Kraków wykorzystywana jest do celów, bez których nasze codzienne życie byłoby ubogie. Znajdują się tu domy mieszkalne, budynki użyteczności publicznej, skwery, parki, sklepy, szpitale, cmentarze, urzędy i wiele innych. Jednak miejska przestrzeń nadaje się również do przeprowadzania różnorodnych gier. Gra miejska to nowy rodzaj rozrywki, która cieszy się pozytywnym odbiorem.

Oczywiście, jak wszystko inne, gra miejska rozwinęła się przede wszystkim w dużych miastach. Doskonałym przykładem jest tu Kraków oferujący wiele takowych gier. Atutem tego miasta jest nie tylko jego wielkość, ale i mnóstwo pięknych miejsc i ciekawych zabytków. Gra miejska to szalenie urozmaicone zajęcia, bowiem tematem tejże rozgrywki może być poznawanie historii miasta lub jej dzielnicy, wynajdywanie specyficznych miejsc, robienie określonych zdjęć, szukanie wyznaczonych przedmiotów lub ludzi, dojście do właściwego miejsca po oznakowaniach, wykonywanie odpowiednich czynności i inne. Może to nieraz wyglądać jak happening, choć niekiedy i o to chodzi.

Gry miejskie mogą być otwarte lub udostępnione dla określonego grona uczestników. Gra miejska, to również podchody, rajdy oraz larpy. Celem gier ulicznych jest dostarczenie nowej rozrywki oraz pomoc w integracji różnych środowisk. Uczestnikami są dzieci i dorośli. Zdarzają się również gry, w których uczestniczą osoby nierozumiejące się nawzajem, gdyż mówią różnymi językami. Doskonała zabawa i pouczająca. Należy jednak pamiętać, by zachowanie uczestników gier nie zakłócało spokoju innych użytkowników.

Jeśli szukamy fajnej gry tego rodzaju w Krakowie, to warto zerknąć do oferty wystosowanej przez firmę: www.lostroom.pl – gra miejska dostępna jest w dwóch tematach przewodnich lub przygotowywana na indywidualne zamówienie. Trzeba tylko zebrać grupę znajomych, wybrać grę i zarezerwować termin.

Scroll to Top