Kamera z wypożyczalni

Czy szukając dobrej kamery warto udać się do wypożyczalni? Jeśli jest nam ona potrzebna okazjonalnie, to moim zdaniem zdecydowanie tak. Nie ma się co obawiać i opłaca się postawić na wynajem sprzętu filmowego, jeśli ten jest nam potrzebny jednorazowo lub od wielkiego dzwona.

Największym plusem wynajmowanej kamery jest oczywiście cena. Zapłacimy dosłownie ułamek kosztu jaki ponieślibyśmy na jej zakup. Kto zaś ma rozeznanie w cenach profesjonalnych kamer, o dobrych parametrach technicznych, doskonale wie, że koszt takiego urządzenia jest gigantyczny. W takim wypadku zakup kamery za wiele tysięcy złotych, by użyć jej od czasu do czasu, byłby więc irracjonalny. Oczywiście jak kogoś stać, to może to zrobić, ale ekonomicznie jest to w żaden sposób nieuzasadnione.

Wypożyczalnia kamer (RentGrandfox Kraków) to miejsce, w którym znajdziemy wiele różnorodnych urządzeń. Szereg kamer na różne warunki i do różnych nagrań, ale i też wiele innych pomocnych w nagrywaniu filmu urządzeń. Otrzymujemy w ten sposób ogromne możliwości do skompletowania zestawu, o jakim marzymy. W przypadku gdy mamy problem z doborem, pomoże nam pracownik, co także jest sporym atutem po stronie wypożyczalni.

Kolejnymi plusami są możliwość wynajmowania na określony czas – dobę czy kilka dni, a także fakt, iż zadbany i stale przeglądany oraz serwisowany sprzęt jest na już gotowy do pracy. Inaczej niż ma to miejsce przy zakupie nowej kamery, którą z reguły trzeba przygotować do pracy – poustawiać wszystko czy naładować.

Jedynym sensownym uzasadnieniem dla zakupu kamery, a nie jej wynajmowania, jest potrzeba użytkowania tego urządzenia z dużą częstotliwością – przynajmniej raz w tygodniu. Inaczej lepiej odwiedzić wypożyczalnię sprzętu filmowego i nawet zostać jej stałym klientem.

Scroll to Top