Kosmetyki konopne – właściwości i zastosowania

Konopie to rodzaj roślin siewnych, z których można wytworzyć wiele produktów o właściwościach leczniczych, regenerujących czy profilaktycznych. Z nasion niektórych roślin konopnych wytwarzane są między innymi oleje, kosmetyki, suplementy diety i inne.

Czym są kosmetyki konopne?

Jakie kosmetyki można z nich wytworzyć? Do czego stosowane są tego rodzaju preparaty? Konopie medyczne suplementy, które są bogate w wiele rodzajów substancji takich jak: CBD, nienasycone kwasy tłuszczowe omega – 3 i omega – 6, witaminy, aminokwasy, przeciwutleniacze, minerały, itp. Wszystkie te składniki to ważny element codziennej diety, jak również substancje pożądane przez wiele organów ludzkiego ciała.

Jakie kosmetyki konopne można wytworzyć z konopi medycznej?

Kosmetyki konopne to niezwykle skuteczne produkty, zawierające wiele substancji i właściwości leczniczo – pielęgnacyjnych. Szczególnie cenione za silne działanie, szybkie efekty i widoczne skutki, jak również wykorzystanie samych naturalnych składników i metod ich produkcji. Do najbardziej popularnych rodzajów kosmetyków wytworzonych z konopi są:
– żele,
– maści,
– perfumy,
– szampony,
– sole do kąpieli,
– wiele innych.

Do czego wykorzystywane są kosmetyki konopne?

Produkty wytworzone na bazie nasion i roślin konopnych wykorzystywane są zarówno, jako środki medyczne, przeciwbólowe czy leczące dane schorzenia, jak również artykuły pielęgnacyjne, pozwalające zachować dobry wygląd.
Wśród kosmetyków konopnych szczególna popularność zdobyły:
– maści na łuszczycę,
– szampony na wzmocnienie włosów,
– kosmetyki do masażu relaksacyjnego i leczniczego,
– kremy do cery, natłuszczające skórę,
– preparaty przeciwtrądzikowe,
– maści rozgrzewające i chłodzące,
– wiele innych.

Scroll to Top