Nieprzewidziany transport zwłok z zagranicy

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest czymś trudnym i ciężkim do zaakceptowania. Szczególnie, że w czasie, w którym powinniśmy przeżywać żałobę, spadają na nas rozmaite obowiązki związane z pogrzebem i przygotowaniem do niego.

Transport zwłok z zagranicy

Tym większy jest problem, jeżeli do śmierci bliskiej osoby doszło z dala od miejsca zamieszkania, na przykład za granicą. Co wtedy zrobić? Trzeba wynająć profesjonalną firmę oferującą transport zwłok z zagranicy . Naturalnym jest bowiem, że nie można zrobić tego samemu (co samo w sobie byłoby bardzo bolesne). Przewóz ciała (tym bardziej przez granicę) wymaga wielu pozwoleń i jest związany z wieloma obostrzeniami. Koniecznie więc w takiej sytuacji wynajmijmy firmę, która zorganizuje wspomniany przewóz zwłok z zagranicy naszego bliskiego, który odszedł w pechowych okolicznościach.

Taka firma posiada specjalną flotę pojazdów, przystosowaną do przewozu ciał i czyni to w sposób zupełnie bezpieczny, a do tego z zachowaniem wszelkich procedur i oddając pełen szacunek zmarłemu. Możemy mieć więc pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z przyjętymi zasadami. Kolejnym plusem wynajęcia takiej firmy, która ma za zadanie sprowadzanie zwłok z zagranicy jest to, że firma ta bierze na siebie wszelkie sprawy papierkowe, sporządzenie dokumentacji, wniosków, co jest przecież niezbędne przy załatwianiu tego przewozu w różnych instytucjach i urzędach (na tego typu sprawy trzeba mieć zezwolenie). Jak więc widać, usługa jest kompleksowa i pozwala nam zredukować traumę po stracie bliskiej osoby do minimum, gdyż w momencie, gdy jej ciało będzie przewożone do kraju, my już powoli możemy zając się organizacją pogrzebu i ostatniego pożegnania na miejscu, w Polsce, kraju dla tej osoby najbliższym.

Scroll to Top