Zdrowie, a masaż limfatyczny

Masaż dla naszego ciała i zdrowia ma ogromne terapeutyczne znaczenie. Stosujemy go w gabinetach medycyny estetycznej czy naturalnej, a także w poradniach fizjoterapeutycznych. Jednym z nich jest masaż limfatyczny lub inaczej drenaż limfatyczny. Usprawnia przepływ krwi i limfy, poprawia stan układu krążenia i wspomaga odchudzanie.

Masaż limfatyczny to masaż uciskowy stosowany miejscowo na przykład na nogi lub twarz. Tak, masaż limfatyczny twarzy to całkiem popularny zabieg. Zresztą sam masaż tego rodzaju to świetny zabieg dla osób mających skłonności do pękających naczynek lub żylaków. Mogą oni przez drenaż limfatyczny znacznie opóźnić procesy chorobowe.

Ponadto, regularnie wykonywany masaż limfatyczny redukuje cellulit, ale też zmniejsza obrzęki zwłaszcza wokół kostek u stóp. Masaż łydek to ukojenie dla osób pracujących na stojąco. Z kolei masaż limfatyczny twarzy znacząco poprawia stan skóry, wygładza ją i uelastycznia. Dodatkowo spłyca zmarszczki, usuwa obrzęki powstające pod oczami. Co więcej, masaż limfatyczny jest też alternatywą po zabiegach chirurgii plastycznej. Przyspiesza proces powrotu do zdrowia.
Szukasz masażu limfatycznego w Poznaniu? Sprawdź ofertę: masaż limfatyczny INNmed.pl Poznań

Jednakże pomimo wielu zalet masażu limfatycznego istnieje też szereg przeciwwskazań do jego stosowania. Są to choroby nowotworowe, choroby tarczycy i węzłów chłonnych, ale również okres ciąży i karmienia piersią. Jako ciekawostkę dodam, że masaż limfatyczny można wykonywać samemu, w domu. Trzeba mieć jednak w tym temacie trochę wiedzy i zanim zaczniemy stosować samodzielną terapię masażami, zawsze warto jest zasięgnąć rady lekarza, fizjoterapeuty lub profesjonalnego masażysty.

Scroll to Top