Kokon dla niemowlaka obowiązkowym elementem wyprawki

Gdy dziecko przychodzi na świat, zakładamy że wraz z nim pojawia się ogarniająca całą rodzinę radość. To niezwykłe wydarzenie napełnia szczęściem nie tylko rodziców. Wplątani w tę eksplozję pozytywnych uczuć zostają również dziadkowie, ciocie i wujkowie, a także przyjaciele rodziny. Z uciechy szaleją wszyscy.

Na kilka tygodni przed narodzinami, czasem nawet już w chwili, gdy kobieta dowiaduje się o poczęciu dziecka, zaczyna się kompletowanie niemowlęcej wyprawki. Należy kupić łóżeczko i całe wyposażenie dziecięcego pokoju, które ma zapewnić wygodę przewijania oraz stworzyć dogodne miejsce do karmienia dla mamy. Młodzi rodzice muszą mieć miejsce na składanie niemowlęcych ubranek i akcesoriów.

Szczególną uwagę przywiązuje się zwykle do zakupu pościeli. Ważne, aby była ona wykonana z dobrych, oddychających tkanin, które były certyfikowana przez odpowiednie instytucje. W Polsce zajmuje się tym między innymi Instytut Matki i Dziecka. Oprócz pościeli, rodzice będą chcieli kupić również zapewne kokon dla niemowlaka. Ten szyty jest zazwyczaj z tych samych tkanin co pościel. Zdarza się, że producenci pościeli oferują kokon niemowlęcy w komplecie. Ta przydatna rzecz, ze względu na swój kształt i miękkość, jest chętnie używana przez młode mamy. Dzieciątko ułożone w takim kokonie jest zabezpieczone przed upadkiem. Nie uderzy również główką w twarde szczebelki łóżeczka.

A komfort i bezpieczeństwo dziecka, to przecież dla rodzica rzecz nadrzędna. Gdy już wyprawka zostaje skompletowana, pieluszki i ubranka kupione, miejsce do karmienia i spania wygospodarowane, można z czystym sercem udawać się do szpitala, aby godnie i w przepełnieniu szczęściem przywitać maluszka na świecie.

Scroll to Top