Ledowe oświetlenie ogrodu

Ogród to oczko w głowie każdego właściciela. Na jego pielęgnację poświęca każdą wolną chwilę, by potem cieszyć się jego pięknem i odpoczywać. Ogród może być piękny nie tylko w ciągu dnia, gdy działa na nas kolorami barw, ale także po zmroku, gdy dzięki oświetleniu może działać na nas grą światła i cieni.

Oświetlenie domu

Podstawową sprawą jest oświetlenie domu, podjazdu oraz drogi od bramy do domu. Najlepiej wykorzystać do tego lampy LED z oprawami zapewniającymi szczelność przed wodą. Światło powinno być na tyle silne, by zapewniało domownikom bezpieczną drogę do domu.

Do oświetlenia wejścia do domu oraz wjazdu do garażu można wykorzystać oprawy sufitowe LED. Sprawdzą się one także do oświetlenia wnętrza garażu.

Można także wykorzystać czujki ruchu, które będą także reagowały na nieproszonych gości. Wszystkie niezbędne elementy oświetlenia można nabyć w sklepie Led-Lab .

Nadaj ogrodowi wyjątkowy czar

Wyjątkowe efekty można uzyskać dzięki oświetleniu poszczególnych okazów drzew, krzewów, oczka wodnego lub fontanny oraz elementów małej architektury. Do zastosowania można wykorzystać taśmy LED oraz lampy punktowe. Trzeba jednak pamiętać, by taśmy i oprawy LED miały odpowiednią klasę szczelności zabezpieczającą przed działaniem czynników atmosferycznych.

Reflektory punktowe doskonale nadają się do oświetlenia pojedynczych drzew i krzewów. Umieszczone u dołu wydobędą niezwykłe kształty konarów. Podobny sposób można zastosować w przypadku rzeźb ogrodowych. Pamiętać jednak trzeba, by światło nie było zbyt ostre, bo zniweczy cały efekt.

Alejki ogrodowe można oświetlić stojącymi lampami lub taśmami ledowymi przymocowanymi po obu stronach ścieżki. To drugie rozwiązanie doda romantyczności wieczornym spacerom na świeżym powietrzu. Taśmy LED można wykorzystać do oświetlenia zarysów altanki lub pergoli.

Posiadacze fontann mogą pokusić się o stworzenie własnej fontanny grającej. Połączenie iluminacji świetlnej z muzyką da niesamowity efekt i wzbudzi zachwyt wszystkich gości.

Instalując oświetlenie w ogrodzie trzeba pamiętać o utrzymaniu spójności stylistycznej, nadmiar efektów świetlnych może sprawiać wrażenie kiczu.

Ogrodowe dekoracje świąteczne

Iluminacje z okazji świąt Bożego Narodzenia na stałe wpisały się już w polską tradycję. Jadąc grudniową nocą po drogach można podziwiać piękne dekoracje wyczarowane dzięki taśmom LED. Renifery ciągnące sanie, św. Mikołaj, krasnale to najczęściej spotykane konstrukcje.

Dodatkowo udekorowane tradycyjnymi lampkami drzewa iglaste dopełniają całości świątecznej dekoracji. Ostateczny efekt zależy od fantazji i umiejętności wykonawcy.
Ułatwieniem może być możliwość nabycia wszystkich potrzebnych taśm ledowych, węży neonowych oraz lampek świątecznych w jednym miejscu, czyli sklepie Led-Labs.

Zastosowanie oświetlenia ledowego w domu i ogrodzie stwarza ogromne możliwości aranżacyjne, dzięki którym możemy dostosować klimat i nastrój pomieszczeń do własnych potrzeb.

Scroll to Top