Najlepsza opieka w krakowskim przedszkolu

Jeszcze pół wieku temu przedszkola nie były zbyt ciekawym miejscem dla najmłodszych dzieci. Gdyż pełniły najczęściej funkcję opiekuńczą. Dziecko w przedszkolu najczęściej bawiło się w kółeczku wiązanym, otrzymywało skromny obiad i leżakowało.

Przedszkole w Krakowie

Wiele maluchów nienawidziło przymusowego leżakowania na podłodze. Nawet gdy nie mogło zasnąć, to i tak musiało spokojnie leżeć przez wyznaczony przez przedszkolankę czas. Było to trudne dla maluchów, gdyż dziecko nie potrafi żyć bez ruchu. Dziecka nie męczy ruch i zabawa, a męczy bezruch i bierność. Dziś przedszkola działają inaczej. Każde przedszkole w Krakowie lub gdziekolwiek indziej stawia nie tylko na opiekę i wychowanie, lecz również na mimowolną edukację, która odbywa się podczas licznych zabaw ruchowych i edukacyjnych. Głównym zadaniem przedszkoli jest zapewnienie dzieciom, jak najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju.

Tak działa każde , jako miasto z tradycją i bogatą historią tym bardziej dba o to, aby dzieci od najmłodszych lat znały swoje miasto. Wszechstronny rozwój dziecka opiera się na właściwym rozwoju umysłowym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym. Przedszkola przygotowują dzieci do edukacji w szkole. Placówki te pomagają również pracującym rodzicom, którzy muszą lub chcą pracować. Podczas ich pracy przedszkole zapewnia dziecku opiekę, posiłki, bezpieczeństwo i jak najlepsze warunki do rozwoju osobowości dziecka. Poza kwestią edukacyjną uczy integracji z innymi dziećmi, uczy współdziałania w grupie, uczy wrażliwości i tolerancji na inność w przypadku np. ułomności, choroby lub innego koloru skóry.

Scroll to Top