Najlepsza pościel dla Twojego dziecka

Jedną z naszych najważniejszych potrzeb fizjologicznych jest sen, dlatego ważne jest, aby zadbać o jego odpowiednią długość oraz komfort. Wśród czynników wpływających na dobrą jakość snu wymienia się przede wszystkim ciszę, przewietrzone pomieszczenie, brak rozpraszających bodźców oraz całkowitą ciemność.

Warto jednak dodać, że ważne jest również to, na czym śpimy i czym się okrywamy. Wiadomo, że należy dbać o czystość pościeli, regularnie ją wymieniać i prać, ale istotnym elementem jest także sama pościel – jej materiał, faktura, kolor, a nawet to, czy pasuje do otoczenia. Błędem jest wybieranie pościeli o intensywnej barwie, np. bordowych, neonowych, czerwonych, ponieważ te kolory rozbudzają nas i wpływają negatywnie na nasze wyciszenie się przed snem. Warto zastanowić się także, czy pościel będzie zgrywała się z wnętrzem pokoju, farbą na ścianach. Najlepiej wybrać komplet o jasnych, delikatnych odcieniach, nierażących naszych oczu. Dobrym posunięciem będzie także wyposażenie się w więcej, niż jeden komplet do pościel, bo nie zmusza nas to do czekania, aż jedna pościel wyschnie i zostanie wyprasowana.

Zobacz więcej na: pościel do łóżeczka 135×100

Jeśli chodzi o pościel dla dzieci, to możemy wybierać z dużo większej oferty. Bardzo popularne są nadruki z postaciami z bajek, filmów oraz ze zwierzętami, kosmosem. Szeroki wybór sprawia czasem, że dziecko samo nie wie, którą chce mieć, dlatego warto wziąć jego zdanie pod uwagę, ale samemu wybrać odpowiednią pościel do łóżeczka. Trzeba znowu zdecydować się na stonowane kolory, co przy dziecięcych pościelach wydaje się trudniejszym zadaniem. Warto też postawić na dobrą jakość materiału, mimo że cena może nieco wzrosnąć. Delikatny, przyjemny materiał zapewni dzieciom odpowiedni sen i nie sprawi przykrości w postaci koszmarów!

Scroll to Top