Kostka brukowa – podstawowe informacje

Dobrze ułożona kostka brukowa, stanowi niewątpliwie ważny element przydomowych aranżacji. Poza walorami estetycznymi, kostka brukowa, musi spełniać również swoje praktyczne zadanie. Używana jest najczęściej do wykańczania przestrzeni przed domami, najczęściej są to podjazdy dla samochodów.

Zaprojektowanie i wykonanie ciekawego podjazdu samochodowego stanowi wizytówkę każdego domu. Wykonanie takiego podjazdu, najlepiej powierzyć doświadczonej i renomowanej firmie brukarskiej. Duże doświadczenie, połączone z rozległą wiedzą na ten temat pozwala wykonać usługę na najwyższym poziomie. Brukarstwo jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem. Samo ułożenie kostki brukowej, jest ostatnim etapem podczas układania bruku. Najważniejsze jest przygotowanie gruntu. Trzeba odpowiednio go wyprofilować i utwardzić, używając do tego odpowiednich materiałów. Jeżeli jest to podjazd dla samochodów, podbudowa musi być wykonana solidnie i w oparciu o dobre materiały.

Polecamy: układanie kostki / – MK BRUK

Ważna jest technika układania kostki, aby nie było to robione na styk, tylko z zachowaniem odpowiednich odległości, między kostkami. Pozwoli to uniknąć ocierania się kostek o siebie oraz uszkodzeń mechanicznych. Aby kostka brukowa zachowywała swój wygląd przez lata, należy o nią regularnie dbać. Podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi są odchwaszczanie, oraz mycie kostki brukowej. Do mycia kostki brukowej należy używać specjalnych dedykowanych detergentów, które to skutecznie usuną zabrudzenia, nie powodując przy tym żadnych uszkodzeń, lub odbarwień.

Do odchwaszczania należy natomiast używać dobrej chemii, unikając używania przyrządów mechanicznych, mogących uszkodzić kostkę. Kostkę brukową możemy również impregnować. Stosując te proste zabiegi, będziemy cieszyć się przez długie lata piękną i zadbaną kostką brukową, która to będzie wizytówką naszego domu.

Scroll to Top