Wanny miedziane i zlewy miedziane – poznaj piękno i luksus

Miedź jako element wyposażenia wnętrz znana jest od bardzo wielu lat. ramki, lampy czy ozdobne figurki wykonane z tego właśnie materiału znane są niemalże w każdym domu. Jednak nie są to jedyne elementy, które można z niej wykonać. Poza elementami dekoracyjnymi coraz popularniejsze jest wykonywanie z miedzi również akcesoriów użytkowych, jak na przykład zlewy miedziane czy wanny miedziane.

Od wielu lat w krajach, gdzie dostęp do miedzi jest niezwykle łatwy, była ona wykorzystywana do wykonywania wielu przedmiotów codziennego użytku, przede wszystkim ze względu na korzystne właściwości miedzi.

Ciekawy wygląd i funkcjonalność

Wykonane z miedzi elementy wyposażenia wnętrza urzekają bardzo często przede wszystkim ciekawym wyglądem. Na pierwszym miejscu można postawić kolorystykę, niezwykle unikalną i nie spotykaną w przypadku zastosowania innych materiałów do wytwarzania wielu elementów. Brązowo-ruda barwa miedzi sprawia, że doskonale prezentuje się w wielu wnętrzach i można ją dopasować do niemal każdego stylu aranżacji pomieszczenia. Najczęściej miedziane elementy wybierane są do wnętrz, aranżowanych w stylu retro.

Miedź w kuchni i w łazience, czyli zlewy i wanny miedziane

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się wanny miedziane czy umywalki wykonane z miedzi. Łazienka aranżowana przy ich wykorzystaniu to niezwykle ciekawy wygląd, który na pewno sprosta oczekiwaniom klientów. jednak równie popularna jest w kuchni, gdzie zazwyczaj wybiera się zlewy czy baterie wykonane z tego właśnie materiału. Zlewy miedziane doskonale nadają się do zestawienia z różnymi materiałami, jednakże najlepiej prezentują się w połączeniu z naturalnym kamieniem czy drewnem. Jeśli jednocześnie wykorzysta się baterie miedziane, wówczas efekt na pewno będzie zadowalający. Co więcej, wykonane z miedzi elementy są niezwykle trwałe i odporne na korozję, a w przypadku baterii użytkownicy mogą mieć pewność, że znacznie mniej bakterii będzie się osadzać w ich wnętrzu.

Odpowiednia dbałość – odpowiedni wygląd

Podobnie jak inne materiały, miedź wymaga odpowiedniej dbałości, aby przez długi czas prezentować się odpowiednio. Należy zrezygnować z ostrych zmywaków czy agresywnie działających środków czyszczących. Zamiast nich lepiej wybrać miękkie ściereczki i delikatne detergenty. Warto co pewien czas wycierać miedziane elementy do sucha, żeby zapobiegać osadzaniu się na nich kamienia i innych osadów. Miedź jednak jest stosunkowo odporna na zabrudzenia, i nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, aby prze długi czas wyglądać tak samo dobrze, ciesząc oczy użytkowników.

Scroll to Top